Logo

O nas


mgr inż. Kinga Kryska-Domańska
dyplomowany dietetyk
właścicielka"Dietetyka to moja pasja już od lat młodzieńczych. Jako nastolatka sama zmagałam się
z nadmiernymi kilogramami co zacheciło mnie do szukania metody jak skutecznie i zdrowo schudnąć. Zainteresowanie tym tematem zmieniło sie w pasję, której poświęcałam coraz więcej czasu. W pewnym momencie stwierdziłam, że chcę też aby była to moja praca, bo jeżeli mnie się udało to mogę pomóc innym. Podstawową więdze z zakresu żywienia zdobyłam na kierunkowych studiach, jednak dietetyka jest dziedziną cały czas rozwijającą się więc uaktualniam ją nadal uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach. Dzięki temu mam pewność, że zalecenia dietetyczne, które przekazuje pacjentom są zgodne z najnowszymi trendami. Uwielbiam swoją pracę, bo wiem, że pomagam ludziom zmieniać swoje życie. Niejedokrotnie obserwowałam, że modyfikacja sposobu odżywiania wpływa nietylko na poprawę stanu zdrowia, ale również nastroju, zmniejsza objawy depresji czy stanów lękowych. W pracy z pacjentem ważne jest dla mnie, abym przekazała mu całą swoją wiedzę. Zrozumienie bowiem organizmu i zachodzących w nim procesów jest kluczem w jaki sposób z łatwością wprowadzić zmiany w swoim odżywianiu".

                                     mgr inż. Kinga Kryska-Domańska


Dietetyk z zamiłowania i wykształcenia. Ukończyła kierunek Dietetyki w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Chemię na Politechnice Łódzkiej. Czynna członkini Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Z poradnictwem dietetycznym związana od 2008 r.

Kinga Kryska-DomańskaSpecjalizuje się w indywidualnej edukacji żywieniowej, tworzy programy dietetyczne osobom pragnącym schudnąć, chcącym poprawić swój stan zdrowia oraz samopoczucie. Ogromna pasja i praktyka umożliwiła jej stworzenie autorskiego programu odchudzającego. Oprócz redukcji nadwagi i otyłości zajmuje się również dietetycznym leczeniem chorób dietozależnych i metabolicznych, układa diety dla kobiet w ciąży i matek karmiących, dzieci oraz młodzieży.

Swoją ogromną wiedzę i praktykę wykorzystuje także jako ekspert na portalu edukacji zdrowotnej wylecz.to. Autorka wielu artykułów, między innymi:

Sport a odchudzanie

Głodówki a odchudzanie
Czy zielona herbata pomaga w odchudzaniu?
Tajemniczy składnik winogron wspomagający odchudzanie
Rola błonnika
Zdrowe odżywianie
Zbilansowana dieta
Słodycze i cukry w diecie
Dieta przeciwnowotworowa – czy dieta może zapobiegać rakowi?
Sól – jaką sól stosować i w jakich ilościach?
Dieta przeciwgrzybicza
Jak schudnąć bez wyrzeczeń?
Jak nie przytyć?
Dieta oczyszczająca