Logo

Oferta

Jak przygotować się do pierwszego spotkania?

Na spotkanie z dietetykiem warto zabrać ze sobą wyniki ostatnio przeprowadzonych badań laboratoryjnych oraz przygotować listę przyjmowanych leków i suplementów diety. Można przygotować też dzienniczek żywieniowy, w którym dokładnie opisane będzie co jadło się w ciągu ostatniego tygodnia. Należy również 2 godziny przed spotkaniem nie przyjmować żadnych posiłków w celu wykluczenia błedów podczas analizy składu ciała.

Jakie wykonać badania krwi?

Przed pierwszą wizytą, w celu diagnostyki aktualnego stanu zdrowia, warto wykonać podstawowe badania krwi: morfologia z rozmazem, glukoza, lipidogram (czyli cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy), próby wątrobowe (alat, aspat), TSH oraz CRP.

Zalecane jest również wykonanie badania poziomu witaminy D  - metabolit 25(OH)D3. Witamina ta jest związkiem chemicznym wpływającym na funkcjonowanie całego organizmu a jej niedobory wpływają na rozwój osteoporozy, chorób autoimmunologicznych, nowotworów, niedoczyność tarczycy, depresji, autyzmu i wielu innych schorzeń.

W razie zaburzeń hormonalnych, insulinooporności i cukrzycy typu II , chorób nerek, chorób serca i innych schorzeń zalecane jest wykonanie rozszerzonych badań krwi.

Wykonanie badań przed pierwszą wizytą nie jest obowiązkowe.

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie?

Pierwsza konsultacja trwa około 60-90 minut. Podczas spotkania przeprowadzany jest szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, omawiany jest dotychczasowy sposób odżywiania i ewentualne popełniane błędy żywieniowe. Wykonane zostają pomiary antropometryczne (m.in. obwód talii i bioder) oraz analiza składu ciała. Na tej podstawie opracowane zostają zalecenia żywieniowe, które omawiane są podczas pierwszego spotkania w przypadku diety odchudzającej lub na kolejnym spotkaniu w przypadku diet pozostałych.

Jak przebiega analiza składu ciała?

Analiza składu ciała wykonywana jest na profesjonalnym urządzeniu renomowanej firmy InBody. Analizator działa w oparciu o nieinwazyjną technologię bioimpedancji elektrycznej (BIA), która polega na zmierzeniu oporu elektrycznego tkanek, przez które przepuszczany jest prąd o bardzo niskim natężeniu, nie powodując podrażnienia nerwów ani mięśnia sercowego.

Pomiar musi być wykonywany na gołe stopy i najlepiej, aby badana osoba była rozebrana do bielizny oraz zdjęła akcesoria takie jak zegarek, bransoletki, kolczyki, łańcuszki, itp. Pomiar jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, jednakże do badania nie mogą przystąpić kobiety w ciąży i osoby z rozrusznikiem serca.

Analiza składu ciała będzie wykonana prawidłowo jeżeli badany spełni większość poniższych wymagań:

Jakie informacje uzyskamy przeprawadzając analizę składu ciała?

Dzięki BIA czyli bioimpedancja elektryczna uzyskujemy precyzyjne informacje o ilościowej zawartości tkanki tłuszczowej z podziałem na segmenty ciała, tkanki mięśniowej, tkanki kostnej i ilości wody w organizmie. Analizator wykonuje także szczegółową analizę obszaru brzucha, czyli ocenę trzewnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu można  stwierdzić czy dana osoba nie ma „ukrytej otyłości”.